RN731ETTP4172F50
Mfr.Part #
RN731ETTP4172F50
Description
RES 41.7K OHM 1% 1/16W 0402
0402 (1005 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
41.7kOhm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Working Voltage :
50V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
RN731ETTP4172F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP4172F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 41.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C