RN731ETTP3881F50
Mfr.Part #
RN731ETTP3881F50
Description
RES 3.88K OHM 1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
3.88kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731ETTP3881F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP3881F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.88kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C