RN731ETTP3880F25
Mfr.Part #
RN731ETTP3880F25
Description
RES 388 OHM 1% 1/16W 0402
Resistance :
388Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Working Voltage :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731ETTP3880F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP3880F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 388Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C