RN731ETTP3791B25
Mfr.Part #
RN731ETTP3791B25
Description
RES 3.79K OHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
3.79kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Working Voltage :
50V
Datasheets
RN731ETTP3791B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP3791B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.79kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C