RN731ETTP3480D25
Mfr.Part #
RN731ETTP3480D25
Description
RES 348 OHM 0.5% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
0402 (1005 Metric)
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
50V
Resistance :
348Ohm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
RN731ETTP3480D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP3480D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 348Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C