RN731ETTP3440B50
Mfr.Part #
RN731ETTP3440B50
Description
RES 344 OHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Working Voltage :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
344Ohm