RN731ETTP3241C25
Mfr.Part #
RN731ETTP3241C25
Description
RES 3.24K OHM 0.25% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
Resistance :
3.24kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C