RN731ETTP2941D50
Mfr.Part #
RN731ETTP2941D50
Description
RES 2.94K OHM 0.5% 1/16W 0402
Working Voltage :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
2.94kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Feature :
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
RN731ETTP2941D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP2941D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.94kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C