RN731ETTP2772F25
Mfr.Part #
RN731ETTP2772F25
Description
RES 27.7K OHM 1% 1/16W 0402
Working Voltage :
50V
Tolerance :
±1%
Resistance :
27.7kOhm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN731ETTP2772F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP2772F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 27.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C