RN731ETTP2772B25
Mfr.Part #
RN731ETTP2772B25
Description
RES 27.7K OHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
27.7kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
50V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm