RN731ETTP2670C50
Mfr.Part #
RN731ETTP2670C50
Description
RES 267 OHM 0.25% 1/16W 0402
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
267Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Working Voltage :
50V
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
RN731ETTP2670C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP2670C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 267Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C