RN731ETTP2642F50
Mfr.Part #
RN731ETTP2642F50
Description
RES 26.4K OHM 1% 1/16W 0402
Working Voltage :
50V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
26.4kOhm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731ETTP2642F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP2642F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 26.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C