RN731ETTP2612F25
Mfr.Part #
RN731ETTP2612F25
Description
RES 26.1K OHM 1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RN73
Working Voltage :
50V
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
26.1kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731ETTP2612F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP2612F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 26.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C