RN731ETTP25R5D50
Mfr.Part #
RN731ETTP25R5D50
Description
RES 25.5 OHM 0.5% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Series :
RN73
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
25.5Ohm
Working Voltage :
50V
Datasheets
RN731ETTP25R5D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP25R5D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 25.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C