RN731ETTP2581C50
Mfr.Part #
RN731ETTP2581C50
Description
RES 2.58K OHM 0.25% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RN73
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
2.58kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm