RN731ETTP2550F50
Mfr.Part #
RN731ETTP2550F50
Description
RES 255 OHM 1% 1/16W 0402
Working Voltage :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
255Ohm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%