RN731ETTP2521C25
Mfr.Part #
RN731ETTP2521C25
Description
RES 2.52K OHM 0.25% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.52kOhm