RN731ETTP2521B50
Mfr.Part #
RN731ETTP2521B50
Description
RES 2.52K OHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RN73
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Working Voltage :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
2.52kOhm
Datasheets
RN731ETTP2521B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP2521B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.52kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C