RN731ETTP2402C25
Mfr.Part #
RN731ETTP2402C25
Description
RES 24K OHM 0.25% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Surface Mount
Working Voltage :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
24kOhm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%