RN731ETTP23R7F50
Mfr.Part #
RN731ETTP23R7F50
Description
RES 23.7 OHM 1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
23.7Ohm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
50V
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731ETTP23R7F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP23R7F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 23.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C