RN731ETTP2371B25
Mfr.Part #
RN731ETTP2371B25
Description
RES 2.37K OHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Height :
350μm
JESD-609 Code :
e3
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
yes
Weight :
652.039032μg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated DC :
25V
Voltage - Rated :
25V
Resistance :
2.37kOhm
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731ETTP2371B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP2371B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.37kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C