RN731ETTP2321F50
Mfr.Part #
RN731ETTP2321F50
Description
RES 2.32K OHM 1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Surface Mount
Working Voltage :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
2.32kOhm