RN731ETTP2260F25
Mfr.Part #
RN731ETTP2260F25
Description
RES 226 OHM 1% 1/16W 0402
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Working Voltage :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
226Ohm
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731ETTP2260F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP2260F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 226Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C