RN731ETTP2211F25
Mfr.Part #
RN731ETTP2211F25
Description
RES 2.21K OHM 1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Working Voltage :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
RN73
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.21kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN731ETTP2211F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP2211F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.21kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C