RN731ETTP21R3F50
Mfr.Part #
RN731ETTP21R3F50
Description
RES 21.3 OHM 1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
RN73
Resistance :
21.3Ohm
Working Voltage :
50V
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731ETTP21R3F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP21R3F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 21.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C