RN731ETTP2181B50
Mfr.Part #
RN731ETTP2181B50
Description
RES 2.18K OHM 0.1% 1/16W 0402
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
50V
Resistance :
2.18kOhm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C