RN731ETTP2130B25
Mfr.Part #
RN731ETTP2130B25
Description
RES 213 OHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
213Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
yes
Series :
RN73
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
50V
0402 (1005 Metric)
Datasheets
RN731ETTP2130B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP2130B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 213Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C