RN731ETTP2051F25
Mfr.Part #
RN731ETTP2051F25
Description
RES 2.05K OHM 1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
RN73
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
2.05kOhm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Working Voltage :
50V