RN731ETTP19R3D50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731ETTP19R3D50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 19.3 OHM 0.5% 1/16W 0402
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Series :
RN73
Resistance :
19.3Ohm
Composition :
Thin Film
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Mounting Feature :
Surface Mount
Working Voltage :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Feature :
Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Datasheets
RN731ETTP19R3D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP19R3D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 19.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C