RN731ETTP1961F25
Mfr.Part #
RN731ETTP1961F25
Description
RES 1.96K OHM 1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Pbfree Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
1.96kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
RN731ETTP1961F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP1961F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.96kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C