RN731ETTP1910B50
Mfr.Part #
RN731ETTP1910B50
Description
RES 191 OHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
50V
0402 (1005 Metric)
Pbfree Code :
Resistance :
191Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
RN731ETTP1910B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP1910B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 191Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C