RN731ETTP1890D50
Mfr.Part #
RN731ETTP1890D50
Description
RES 189 OHM 0.5% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
189Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Working Voltage :
50V