RN731ETTP1821B50
Mfr.Part #
RN731ETTP1821B50
Description
RES 1.82K OHM 0.1% 1/16W 0402
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
1.82kOhm
Working Voltage :
50V
Datasheets
RN731ETTP1821B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP1821B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.82kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C