RN731ETTP1742D50
Mfr.Part #
RN731ETTP1742D50
Description
RES 17.4K OHM 0.5% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
17.4kOhm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
50V
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731ETTP1742D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP1742D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 17.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C