RN731ETTP1502D25
Mfr.Part #
RN731ETTP1502D25
Description
RES 15K OHM 0.5% 1/16W 0402
Working Voltage :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
yes
Resistance :
15kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C