RN731ETTP1370F50
Mfr.Part #
RN731ETTP1370F50
Description
RES 137 OHM 1% 1/16W 0402
Tolerance :
±1%
Working Voltage :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
137Ohm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731ETTP1370F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP1370F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 137Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C