RN731ETTP1292D50
Mfr.Part #
RN731ETTP1292D50
Description
RES 12.9K OHM 0.5% 1/16W 0402
2
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
12.9kOhm
Working Voltage :
50V
Datasheets
RN731ETTP1292D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP1292D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 12.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C