RN731ETTP1260D25
Mfr.Part #
RN731ETTP1260D25
Description
RES 126 OHM 0.5% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
126Ohm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm