RN731ETTP1241C50
Mfr.Part #
RN731ETTP1241C50
Description
RES 1.24K OHM 0.25% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
1.24kOhm
Pbfree Code :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
50V
Datasheets
RN731ETTP1241C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP1241C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.24kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C