RN731ETTP1200F25
Mfr.Part #
RN731ETTP1200F25
Description
RES 120 OHM 1% 1/16W 0402
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
120Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Working Voltage :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731ETTP1200F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP1200F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 120Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C