RN731ETTP1100B25
Mfr.Part #
RN731ETTP1100B25
Description
RES 110 OHM 0.1% 1/16W 0402
Stock
263
In Stock :
263
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
25V
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
25V
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Height :
350μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
1005
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
110Ohm
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
Datasheets
RN731ETTP1100B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP1100B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 110Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C