RN731ETTP1061F25
Mfr.Part #
RN731ETTP1061F25
Description
RES 1.06K OHM 1% 1/16W 0402
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
1.06kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C