RN731ETTP1060F25
Mfr.Part #
RN731ETTP1060F25
Description
RES 106 OHM 1% 1/16W 0402
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Working Voltage :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C