RN731ETTP1051D50
Mfr.Part #
RN731ETTP1051D50
Description
RES 1.05K OHM 0.5% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.5%
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.05kohm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Working Voltage :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W