RN731ETTP1050B50
Mfr.Part #
RN731ETTP1050B50
Description
RES 105 OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
105Ohm
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
50V
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Datasheets
RN731ETTP1050B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP1050B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 105Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C