RN731ETTP1011F50
Mfr.Part #
RN731ETTP1011F50
Description
RES 1.01K OHM 1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.01kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Working Voltage :
50V
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731ETTP1011F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP1011F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.01kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C