RN70C8250FRSL
Mfr.Part #
RN70C8250FRSL
Description
RES 825 OHM 3/4W 1% AXIAL
Power Rating :
750mW
Resistance :
825Ohms
Width :
4.57mm
Package / Case :
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Max Power Dissipation :
750mW
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Length :
14.2748mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RN70C8250FRSL
Vishay / Dale RN70C8250FRSL
825Ohms, 0.75W 3/4W, Metal Film,