RN70C6000BB14
Mfr.Part #
RN70C6000BB14
Description
RES 600 OHM 3/4W .1% AXIAL
Max Power Dissipation :
750mW
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
Axial
Published :
Power Rating :
750mW
Resistance :
600OhmS
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Width :
4.57mm
Length :
14.2748mm
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Datasheets
RN70C6000BB14
Vishay / Dale RN70C6000BB14
600Ohms, 0.75W 3/4W, Metal Film,