RN70C4993FR36
Mfr.Part #
RN70C4993FR36
Description
RES 499K OHM 3/4W 1% AXIAL
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Max Power Dissipation :
750mW
Length :
14.2748mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Resistance :
499kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
750mW
Width :
4.57mm
Datasheets
RN70C4993FR36
Vishay / Dale RN70C4993FR36
499kOhms, 0.75W 3/4W, Metal Film,