RN65D5493FRSL
Mfr.Part #
RN65D5493FRSL
Description
RES 549K OHM 1/2W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Width :
4.57mm
Power Rating :
500mW
Max Power Dissipation :
500mW
Package / Case :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Resistance :
549kOhms
Length :
14.2748mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RN65D5493FRSL
Vishay / Dale RN65D5493FRSL
549kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,